Kitap: Romantika

turgut özakman

Başına buyruk genç bir kadın olan Şirin, çok sevdiği babasının kalp krizi geçirip hastaneye kaldırılmasıyla babasının hayatını, yaşadıklarını düşünüp, üzülmeden edemez. Babasının çalışma odasında şifreli yazılmış bir günlük bulur ve yazıları çözerek 60'lı yılların Ankara'sına gidip siyasi çalkantıların arasında gizemli bir aşkın, bir hayatın öyküsünü -babasının öyküsünü- okumaya başlar.

Turgut Özakman'ın yazdığı Romantika, kısa ve bir o kadar da akıcı anlatıma sahip bir roman. İçerisindeki ufak gizemler de hikayeye hoş bir tat katmış. Yalnız ben kitaptaki aşk hikayesini, okuduğum yorumlardaki kadar naif, saf ve masum bulamadım. Hayalimde canlanan Doğan Hoca ve Arzu olmadı yani 🙅 Bu yüzden kitaptan çok etkilenmedim ama bir hayat hikayesi gözüyle bakarsam fena değildi.

"Biz hiç olmazsa sevişmeyi biliyorduk, 70'liler savaşmayı. 80'liler bir tuhaf. Galiba ne sevişmeyi biliyorlar, ne savaşmayı. Bakalım 90'lılar nasıl olacak?"

🌸Beni instagramdan takip etmek için: @fulinblog

Sevgiler ♥

11 yorum:

 1. okumadım kitabı çokiyi yorumlar okumamıştım ondan ilgimi çekmedi herhalde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapla ilgili güzel yorumlar da var, beğenmeyenler de. Ben kitapta çok saf ve masum bir aşk gibi anlatılan aşkı pek öyle bulmadım ama kitabın anlatımı, akıcılığı güzeldi :)

   Sil
 2. Yine ilgimi çeken bir kitap oldu Fulya'cım, mutlaka aklımda olacak! Çok teşekkürler yorumladığın için, çok sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginizi çektiyse ne mutlu Başak Hanım'cım, çok sevgiler benden de ♥

   Sil
 3. Turgut Özakman'ın bu tarz romanları olduğunu bilmiyordum. Ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kitabı elime aldıktan sonra "Turgut Özakman Şu Çılgın Türkler'in yazarı değil miydi ya???" dedim, ben de bilmiyormuşum :)) Okuduğunuz için teşekkürler!

   Sil
 4. Not aldım, teşekkürler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim ♥

   Sil
 5. Turgut Özakman merak ettiğim yazarlar arasında fakat okumak nasip olmadı henüz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de okuduğum ilk kitabı bu oldu ve bu tarz tek romanı sanırım :)

   Sil
 6. turgut özakman'ı çok severim kendisi trt zamanında yaptırdığı kurtuluş ve cumhuriyet dizilerinin senaristliğini yapmış. izlediğimde keşfetmiş sonrasında da kitaplarını edinmiştim.

  YanıtlaSil