Kitap: Kapalı Kapılar Ardında


Jack, eşinden şiddet gören kadınların davalarına bakan ve henüz hiçbir dava kaybetmemiş başarılı, yakışıklı ve popüler bir avukattır. Grace ise Jack ile evlendikten sonra işinden ayrılmış, vaktini gözlerden uzak muhteşem evlerinde geçiren güzel bir kadındır. Cep telefonu yoktur, kendine özel bir mail adresi kullanmaz, yanında Jack olmadan arkadaşlarıyla buluşmaz. Jack ve Grace birbirlerini çok seven, dışarıdan kusursuz görünen bir evliliğe sahip genç bir çifttir. Fakat evlilikleri gerçekten dışarıdan göründüğü kadar kusursuz mudur?

Tabii ki değildir 😛 B.A. Paris'in yazdığı Kapalı Kapılar Ardında çok süperdi diyemeyeceğim ama yine de sonuna kadar heyecanla okunan, hemen bitirilebilecek bir kitaptı. Sonuyla ilgili; kitabın içerisinde yazar hayli yolunu yaptığı için şaşırtmadı (beni bile). Grace'in gözünden yazılan ve "Geçmiş" ve "Günümüz" olarak iki bölümde ilerleyen kitapta günümüz bölümlerinin "geliyorum, söylüyor" şeklinde şimdiki zaman cümleleriyle yazılmış olmasını başlarda sevemedim, tuhaf geldi ama zamanla hikaye ön plana çıktıkça alıştım.

Arada bu tarz heyecanlı, gerilimli kitaplar okumayı seviyorum ama bittikten sonra psikolojim için çıtır çerez kitaplara ihtiyacım oluyor :) Gerilim, sürükleyici kitap okumaktan hoşlananlar bu kitaba göz atabilir.

8 yorum:

 1. İlk cümlede o vak'alara bakan avukatın sorunlu biri olacağı hissine kapılmıştım nedense :) Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spoiler vermek istemem ama tahminler yanlış sayılmaz :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 3. Senin gerilim kitabı önerilerini genelde ben de seviyorum Fulya'cım, bu kitabı da listeme aldım. Gerçi arkadaşlarımdan o kadar çok hediye kitap geldi ki bu ara, bir süre yeni bir kitap almama gerek yok; ama, liste yapmama engel değil tabii ki :) Çok teşekkürler öneri için, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başak Hanım'cım ben de gerilim kitaplarına makyajblogum'un önerilerinde görüp sardırdım ve önerdiklerini gerçekten beğeniyorum :) Her ne kadar okuyup öteki odalara giderken her yerin ışığını açmak zorunda kalsam da 2-3 kitapta bir gerilim tarzında okumak hoşuma gidiyor :) Hediye kitaplarınızı da gördüm, harika bir düşünce, hepsini keyifle okursunuz umarım! Çok sevgiler :)

   Sil
 4. Güzel yorumlama kuzum, bu aralar okuyamadım sinavlardan dolayı bakarım ama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım, sınavlarında başarılar!

   Sil