Kitap: Bağlanma Korkusu

başak sayan

Naif ve mesafeli Bahar, Bahar'dan çok hoşlanan Sinan ve Sinan'ın biricik dostu, bağlanmaktan korkan ve tek gecelik ilişkiler yaşayan Cem.

Başak Sayan'ın ilk kitabı olan Bağlanma Korkusu'nun adını, Fi-Çi-Pi serisinin bu kitaptan esinlendiği iddiasıyla mahkemelik oldukları haberiyle duymuştum. Fi-Çi-Pi'yi okumadım ama Fi dizisini çok beğenerek izlemiştim ve merakla okumaya başladım. Diziyle kıyasladığımda tek benzer bulduğum yanlar Bahar'ın balerin olması, Cem'in tanınmış başarılı bir iş adamı ve tek gecelik ilişkiler yaşayan, ciddi ilişkilerden kaçan biri olmasıydı. Onun dışında Fi'nin hikayesi çok daha ilgi çekiciydi.

Kitabın konusu adından anlaşılacağı üzere bağlanma korkusu ve bu korkunun ve aşkın üç insanın hayatına etkisi. Kafes gibi gerilim dolu bir kitaptan sonra aşk romanlarına Türk bir yazarın ilk romanıyla dalmak yanlış bir seçim olmuş olabilir, bazı yerlerde içim biraz bayıldı. Yine de anlatım dili sıkıcı değil ve kısa sürede bitirilebilir.

🌸Beni instagramdan takip etmek için: @fulinblog

Sevgiler ♥

2 yorum:

  1. Fulya'cım, Kafes'ten sonra sarmamış olabilir; evet, ama herhalde ben de okusam Fi'yle benzerlik var mı diye merakımdan okurdum gibi geliyor :) Bu ara elimde sürünen iki kitap var; sanırım onları bırakıp daha çok merak ettiğim bir kitaba başlamam lazım. Çok sevgiler!!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Başak Hanım'cım kitap çok kötü değil aslında da Kafes gibi gerilim ve sürükleyiciliğin tavan yaptığı bir kitaptan sonra biraz basit geldi :) Yine de Fi'yi de okuyup kıyaslamak istiyorum. Çok sevgiler!

      Sil