İnceleme: La Roche Posay Effaclar Duo+ Krem

la roche posay effaclar duo+ krem

Merhaba!

Nemlendirici krem olarak dermokozmetik markalardan olan La Roche Posay'i,  ilk sıralarında bulunana Dimethicone nedeniyle pek tercih etmezdim (yine de bu zamana kadar kullandığım tek ürünü olan La Roche Posay Effaclar H Creme Lavante yüz yıkama jelinden 2 şişe çok severek kullanıp bitirdim). Arada çıkan tek tük sivilcelerim için hedef odaklı kullanabileceğim bir ürün ararken adını çok duyduğum La Roche Posay Effaclar Duo+ krem aklımı çeldi, eczanede yüz yıkama jeli ile birlikte 15 ml'lik deneme boyunu 35 TL gibi uygun bir fiyata satın aldım. İyi ki de bu boyunu almışım diyorum çünkü sevip sevmediğimi, ne işe yaradığını çözemediğim bir ürün oldu sanki benim için 😐

la roche posay effaclar duo+ krem
la roche posay effaclar duo+ krem
la roche posay effaclar duo+ krem

Dimethicone'a rağmen Zinc PCA, Niacinamide gibi görmek istediğim içeriklere sahip bu krem yağlı ve sivilceli ciltler için, cilt kusurları ve lekelerin görünümünü azaltmayı, tekrarını önlemeyi vaat eden bir ürün. Cildim yağlı olmamasına rağmen sivilce izlerimi hafifletebileceğini, çıkan sivilceyi belki kurutabileceğini umarak akşamları bölgesel olarak kullanmaya başladım.

Şeffaf, jel kıvamdaki krem ilk birkaç gün cildimi hafiften yaktı, daha sonra cildim alıştığı için yanma hissetmedim. Özellikle ilk hafta sürdüğüm yerlerde aşırı kuruluk ve ufak ufak soyulmalar yaptı. Kuru ciltler için nemlendirici olarak uygun olduğunu düşünmüyorum, hele ki makyaj altına hiiiç uygun değil 🙅

Ben düzenli olarak her akşam yalnızca sivilce izlerimin, varsa aktif sivilcemin ve kızarıklıklarımın üzerine uyguladım. Açıkçası büyük bir etkisini görememekle beraber, cildimdeki pürüzsüzleşmenin aynı dönemde kullandığım Doa Kozmetik AHA Cilt Aydınlatıcı Tonik'in etkisi olduğunu düşünüyorum. Yeni çıkıp yüzümü yıkarken yanlışlıkla patlattığım sivilcelerin üzerine sürdüğümde birkaç güne az da olsa kızarıklığını yatıştırdığını düşünüyorum. Bölgesel, küçük alanalara uyguladığım için etkisini çok gözlemleyememiş olabilirim ama internette ilk kullanım zamanlarında sivilceye sebep olduğuna dair çokça yorum okuyunca açıkçası tüm yüzüme uygulamaya cesaret edemedim - ki dediğim gibi cilt tipime de uygun değil.

Ürünü pek sağlıklı yorumlayamamış olabilirim, yazarken benim bile kafam karıştı 😅 Yine de bu kafa karışıklığına rağmen yazısı blogda bulunsun istedim, belki sizin de aşağıda yorumlarınızı alır, deneyimlerinizden hep birlikte faydalanırız 😇

🌸Beni instagramdan takip etmek için: @fulinblog

Sevgiler ♥

8 yorum:

 1. ara ara yüzümü sivilce bastıkça kullanıyorum bunu bitmek üzere yeniden almayacağım ama sanırım..

  YanıtlaSil
 2. Bu kreme benzer LRP Effaclar K vardı, ve o baya başarılıydı. Daha sonra K +'ı çıkardılar, o aynı başarıda kalamadı. Ama ben Effaclar K kullandığımda sivicelerimin ve izlerinin baya hafiflediğini fark etmiştim. Duo + hakkında da sayende bilgim oldu, teşekkürler Fulya'cım. Çok sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. Bu kreme sürekli denk geliyorum ama okuduğum yorumların bir kısmı çok iyi bir kısmı ise çok kötü. Ben de kararsız kalıp satın almamıştım hiç.
  Sanırım benim asitlere zaten alışık olan cildimde pek efektif bir etkisi olmayacaktır bu kremin. Bu yüzden sanırım ben de satın almam :)

  Teşekkürler bu yazı için çok sevgiler ♥

  YanıtlaSil
 4. baya kafanı karıştırmış evet :D ben de henüz denememiştim bu kremi sanırım denememeye de devam edeceğim :)

  YanıtlaSil
 5. Fulya'cım bu ürün, düzenli ve dikkatli kullanımla benim cildimde şahane bir yenilenmeye sebep oluyor. Nemlendirici olarak asla bir alternatif değil ama hassas ciltler için çok iyi bir soyucu-cilt yenileyici bence. Ben kışın, geceleri nemlendiricimin altına uygulayarak kullanıyordum ve 2-3 ay içinde cildim kimyasal peeling yaptırmışım gibi oluyordu. Tabi bu etkinin benim çok ince bir cildim olmasıyla da ilgisi var.
  Sivilcelenme konusuna gelince, eğer cildinde deri altında saklanmış akneler varsa onları yüzeye çıkarıyor. İnsanların sivilcelenmelerinin sebebi bu, mesela bende hiç sivilce çıkarmadı çünkü öyle bir sorunum yoktu.
  Belki uzun vadeli etkisi için daha uzun süreli ve nemlendiricinle kullanman daha iyi olabilirdi. Çünkü baya kararsız kalmışsın. :)
  Ellerine sağlık, çok öpüyorum <3

  YanıtlaSil
 6. Sivilceye çok işe yaradığını düşünmüyorum ama sakinleştirmişti saki kuzu

  YanıtlaSil
 7. dermoeczanem sitesiinden tanışma kiti adı sltinda aldım bende bu ikili ürünü. Benim cildim yağlı olduğu için bende 1 hafta olmadan cildim normal cilt tipine döndü diyebilirim. Ancak kuru cildi olan eşimde senin belirtilerin birebir aynısı oldu. Bence de kuru cilt için uygun değil ürün. Ksbulanma , soyulma gibi.

  Fakat yağlı cilt için biçilmiş kaftan. Bende hiç sivilce yapmadı, ben çok memnun kaldım. Dediğin gibi cilt tipine uymamış olmasından ötürü sorun yaşamış olabilirsin:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın, etkileri cilt tipine göre hatta kişiden kişiye değişebilen bir ürün bu. Açıkçası kullanırken pek memnun kalmamıştım ama yine de bitirdikten sonra o zamanki kırmızı sivilce izlerime biraz iyi geldiğini fark ettim. Yine bir tanışma kiti ile uyguna yakalarsam uzun süreli kullanmak kaydıyla tekrar şans vereceğim. Sana da iyi gelmesine sevindim :)

   Sil