Kitap: Yağmurdan Kaçarken


görsel: pinterest

Jojo Moyes
'un Senden Önce Ben kitabını daha önce severek okumuştum, bu kitabını da arkadaşımın önerisiyle okumaya başladım ve kısa sürede bitirilecek, romantik film tadındaki kitaplardan biri olduğunu söyleyebilirim.

3 kuşaktan Joy, Kate ve Sabine'in 1950'lerden günümüze aşk hikayelerinin anlatıldığı kitapta ilk olarak Joy ile tanışıyoruz, daha sonra da Sabine ve annesi Kate'in birbirleriyle ilişkilerine ve arkalarındaki aşk hikayelerine tanıklık ediyoruz. İlk başlarda okuma hızım düşük olsa da olaylar geliştikçe kitap beni içine aldı ve kısa sürede bitiriverdim. Özellikle büyükanne Joy ve eşi Edward'ın aşk hikayesini ilgiyle okudum ve sonlarına doğru en çok bu kısımları beğendim. Kitapta 3 kuşaktaki anne kız ilişkileri, bakış açıları ve duygular bence çok güzel anlatılmıştı. Okurken kendinizden, annenizle ilişkilerinizden bir şeyler bulacağınızı düşünüyorum.

14 yorum:

 1. Jojo Moyes Senden Önce Ben sevdim ama sonrasında okuduğum kitabı sevemedim. İkigai açıkçası okumakla okumamak arasında kaldığım kitap. Hoş okuyunca uygular mıyım? Tartışılır :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senden Önce Ben'i ben de çok sevmiştim ama devam kitaplarıyla ilgili sıkıcı şeklinde yorumlar okuyunca okumaktan vazgeçmiştim. Bu kitabı arkadaşım önerdi ve başlarda biraz sıkıcı olsa da büyük bir beklentiye girmeden okunursa bittiğinde fena bir tat bırakmayacağını düşünüyorum. Ikigai'nin ilk kitabı çok sarmasa da bunu daha çok sevdim, umarım ileride uygulamaları deneyimleriz o zaman :)

   Sil
 2. Niyeyse Jojo Moyes kitaplarına karşı bir önyargım var ama sayende kıracağım gibi hissediyorum :)) Ikigai türü kitaplar ise hiç benlik değil. Ama yine de kitapçıya gidince bir karıştırayım, çok da katı olmamak lazım. Bohemian Rapsody'yi ben de çok merak ediyordum, sinemada izleyemedim ama bu ara mutlaka bir bulup izleyeyim. A Star is Born'u da sırf Bradley için seyredebilirim, adeta görsel şölen :))) Ellerine sağlık, çok sevgiler Fulya'cım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başak Hanım'cım ben Senden Önce Ben'i filminin çıkacağı haberiyle de keyifle okumuştum ama serinin diğer 2 kitabının çok sıkıcı olduğunu söylüyorlar. Yağmurdan Kaçarken de başlarda biraz sıksa da olayların içine girince ve kendimi bitirmeye zorlayınca bittiğinde fena değilmiş dediğim bir kitap oldu :)
   Filmleri izlemenizi ise kesinlikle öneririm! İkisini de büyük keyifle izledim. Çok öpüyorum ♥

   Sil
 3. Ikigai'yi ben de aldım ama okumaya cesaret edemediğimden kitaplığımda sırada bekliyor. Konusu benim de ilgimi çekiyor ama elimde sürünürse diye de çekiniyorum :) Sanırım sayende ben de bir cesaret başlayacağım.
  Bohemian Rapsody'i de ilk fırsatta izleyeyim, çok merak ediyordum.
  Ellerine sağlık Fulya'cım, kocaman sevgiler... <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blana'cım ben İkigai'nin ilk kitabına hevesle başlamıştım ama biraz güçlükle okumuştum. İkinci kitabını daha çok sevdim ve elimde süründürmeden bitirebildim. Bu tarz kitapları klasikler ya da kalın romanlardan sonra kafa dağıtmalık geçiş kitabı olarak okumak daha kolay olabilir :)
   Bohemian Rhapsody'yi ise başından sonuna dek ilgiyle izledim, mutlaka öneririm.
   Çok sevgiler benden de ♥

   Sil
 4. her iki kitap da ilgimi çekmiyor ama filmlerin ikisini de izledim .-))

  YanıtlaSil
 5. Artık dizi izleyemiyorum ya ben fulyacım :( netflix hayatıma girdi gireli normal dizi sitelerinde yavaşlık söz konusu ve buna sinir olmuş durumdayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben filmleri genelde indiriyorum Kokoş'cum, sitelerden izlemek takılma, yavaşlık gibi durumlarda çok sinir bozucu olabiliyor gerçekten. Netflix'te de hayli güzel film/dizi var zaten :) Çok öpüyorum ♥

   Sil
 6. Senden Önce Ben'i ben de çok sevmiştim, ardından Senden Sonra Ben'i okudum, biraz hayal kırıklığı oldu açıkçası, yine de bu yazar boş zamanlarımda yormayan minnoş kitaplar yazdığı için bu kitabı da merak ettim ve okumak isterim. Ikigai'nin ise ilk kitabını henüz okumadım, çok merak ediyorum. Bu kitabı da okumayı çok isterim.

  Filmlerin ikisini de ben de çok severek izledim.

  Özellike Bohemian Rhapsody'i ilk vizyon gününde koşa koşa izlemiştim, üzerinden biraz zaman geçince aynı duygularla tekrar izledim. Queen'i çok seviyorum!


  Çok keyifli bir yazı olmuş, teşekkürler. Sevgiler! ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kübra'cım Senden Sonra Ben ile ilgili hep çok sıkıcı yorumları okuyunca bir türlü elim gidip almadım. Senin aldığını biliyorum, yorumlarını çok merak ediyordum aslında blogda yazsan ne güzel olur :)
   İkigai konu itibariyle ilgini çekeceğini düşünüyorum ama ben anlatım dilinden dolayı mı o dönemdeki ruh halimle mi ilgili bilmiyorum çok zor okumuştum, akmamıştı. 2. kitabı daha çok sevdim, kısa sürede bitirdim. Senin severek okuyacağını düşünüyorum konu olarak.
   Filmler zaten çok güzeldi, beni hayli tatmin ettiler :)
   Yazıyı beğenmene çook sevindim! Çok öpüyorum ♥

   Sil
 7. ikigai 2 yi ben de merak ediyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıkılmadan çabucak okunan kitaplardan, ben ilkinden daha çok sevdim :)

   Sil

Instagram

Blogdaki tüm yazılar Fulya Yıldız tarafından yazılmış olup atıf yapılmadan paylaşılamaz.