Kitap: Aşık Kuşlar

cecelia ahern aşık kuşlar kitap

Evliliğinde mutsuz, insanlara iş sağlayan bir firmanın sahibi ve herkesin derdine koşmaktan kendini ikinci plana atan Christine ile depresyonda boğulan Adam'ın yolu bir köprüde kesişir. Christine daha birkaç gün önce birini intihardan döndürmeye çalışmış, pek de başarılı olamamışken aynı gün köprüde intihar etmek üzere bulduğu Adam'ı kurtarmaya kararlıdır ve ona hayatın güzelliklerini göstermeye söz verir. Bunu gerçekleştirmek için yardımcısı her konuda olduğu gibi kişisel gelişim kitapları olacaktır. Kendi sorunları arasında Adam'ın sorunlarını çözmeye çalışmak, ona hayatı sevdirmek pek kolay olmayacaktır, zira bunlar için yalnızca 2 haftası vardır. 2 hafta sonra Adam'ı tekrar köprüde bulması an meselesidir.

Okuduğum ilk Cecelia Ahern kitabı olan Aşık Kuşlar'ı, kısa bir zamanda keyifle okuyarak bitirdim. Adam ve Christine çok tatlılardı, yazarın anlatım dili ise akıcı ve eğlenceliydi. Kitap Christine'in ağzından yazılmış. Her bölüm başlığı, sıradan bir kişisel gelişim kitabı ismine benzer olduğundan ve her sorunda kişisel gelişim kitaplarından yardım alan, en büyük hayali kendi kişisel gelişim kitabını yazmak olan Christine'i göz önüne aldığımızda, kitabın orijinal adı olan How To Fall in Love daha bir anlam kazanıyor :) Filmlerde olduğu gibi kitap isimlerinin de Türkçe'ye orijinalinden apayrı bir şekilde çevrilmesine her zaman takık olacağım sanırım.

4 yorum:

 1. simple favor'ı geçen hafta seyrettim gone girl daha heyecan ve gerilimliydi ama bunu da beğendim..

  YanıtlaSil
 2. Ya şu Simple Favor'ı çok merak ediyordum, bir fırsat yaratayım :) Şubat daha keyifli geçer umarım senin için, sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. Keyifli geçmiş senin için, filme bakacağım canom teşekkürler,bende la casa de papeli bekliyorum bir türlü başlayamadı gitti :D

  YanıtlaSil
 4. Yaa, kitap çok güzel bir konuuya sahipmiş. Ben de çok severek okuyabilirim bence bu kitabı, not ediyorum hemen. Filmi de çok merak ettim, Blake Lively gitgide daha güzel bir kadım oluyor değil mi? Serena'dan nerelere..

  Miley'nin bu şarkısını da daha önce dinlememiştim, şimdi açtım. Çok hoşmuş, eski güzel şarkılar yaptığı aklı başında günlerine çok seviniyorum bu arada eski bir Hannah Montana izleyicisi olarak :p

  Bu güzel favorilerini okuyabildiğim için çok memnunum Fulya'cığım, paylaştığın için çok teşekkürler.
  Çok sevgiler!! ♥

  YanıtlaSil