Kitap: The Magic

rhonda byrne the magic

Daha önce bahsetmişimdir, kitap alışverişlerimi her zaman kitapyurdu.com'dan yapıyorum. Geçtiğimiz ay kitapyurdu TEB'lilere özel Eylül ayı sonuna kadar sürecek süper bir kampanya başlattı! TEB kartı ile siteden yapılan alışverişlerde tutarın yarısı hesaba geri yatıyor. Detayları kitapyurdu.com'dan öğrenebilirsiniz, uzun uzun anlatmayayım. Ben de bu kampanyadan yararlanıp geçen ay çok uygun fiyata gelen bir kitap alışverişi yaptım. Aldığım kitaplardan biri de Rhonda Byrne'ın The Magic kitabı!

The Secret kitabını mutlaka duymuşsunuzdur. Buraya tıklayarak daha önce Secret'ın devam kitabı olan The Power'dan bahsettiğim yazıyı da okuyabilirsiniz.

Özellikle havanın kapalı olduğu kış zamanlarında motivasyonumu çabucak kaybedebiliyorum. Modumun düştüğü bu zamanlarda özellikle bu seri motivasyonumu ve enerjimi yeniden kazanmamda oldukça yardımcı oluyor. The Secret ve devamında çıkmış The Power'dan sonra The Magic de severek okuduğum bir kitap oldu. Bu kitapta sıklıkla vurgulanan konu "minnet" ve minnet duygusunu temel alarak 28 günlük uygulamalar yer alıyor.

Bu pratikleri adım adım her gün belirtilen şekilde uyguladım. "Hayatımı değiştirdi!!" gibi büyük laflar etmeyeceğim tabii ki ama bu günlük basit pratiklerle farkındalığım arttı ve yine son zamanlarda düşen motivasyonum artmaya başladı. Örneğin 1. günün alıştırması sabah kalktığımızda ilk iş olarak hayatta minnet duyduğumuz 10 nimeti yazmak ve 28 gün boyunca her sabah yeni 10 madde daha yazmak. Ben de başta 10 madde ne yazabilirim ki diye düşündüm, 5. maddeye geldiğimde durakladım ama 10. maddeyi bitirdiğimde yarın yazacağım bir sürü minnet duyduğum şey aklıma gelmeye başladı. Kitap aslında bize çok farklı bir bakış açısı vermiyor, bilmediğimiz bir şey söylemiyor. Ama günlük hayatımızda aldığımız nefes için, yürüyebildiğimiz bacaklarımız için, soluduğumuz havanın kaynağı ağaçlar için ne kadar minnet duyuyoruz? Bunları ne kadar düşünüyoruz? İşte bu kitap bunları alışkanlık edinmemiz için güzel bir rehber.

Eylül ayı yeni başlangıçlar için mükemmel bir ay ve kendinizi daha iyi hissetmek için nelere sahip olduğunuzu hatırlatacak 28 günlük bir deneyim istiyorsanız The Magic kitabını şiddetle öneriyorum ♥

12 yorum:

 1. Kıtabı ıngılızcemı okuyorsun dıcekdım az kalsın hıc turkçe kelıme geçmeyınce :D harıka bır duygu olsa gerek :* degısım guzeldır guzel olan hersey gıbı. Olumsuzluklarda guzel aslında her bırı bır tecrube !

  Sevgıler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haha Secret serisinde kitapların isimleri orijinal adıyla çevrilmiş :) Kesinlikle! Her biri tecrübe, önemli olan önümüze yine pozitif duygularla bakmak ♥

   Sevgiler ♥

   Sil
 2. bir ara çok popülerdi bu kitaplar değil mi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eveet ben ilk kitabını lisede okumuştum, devamının çıktığını çok sonradan öğrendim :))

   Sil
 3. Magic'i bir ara bende okumuştum. Hatta bütün alıştırmalarını da yapmıştım. O zamanlardan bana kalan, bolca şükretmek oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap görevini tamamlamış o zaman ne güzel ♥

   Sil
 4. Bu serinin hiçbir kitabını daha önce okumamıştım ancak çok ilgi çekici görünüyor,
  okunacaklar listeme eklendi, mutlaka okuyacağım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuması keyifli bir kitap, tavsiye ederim ^_^

   Sil
 5. Secret Serisi'nden bir kitap. Rhonda Byrne okuyan birisini bulmak harika :)

  YanıtlaSil