Bioderma Photoderm AR SPF 50+ Tinted Güneş Kremi Yorumlarım

bioderma-photoderm-ar-spf50-güneş-kremi

Bugün dermotoloğumun önerisiyle kullanmaya başladığım ve senelerdir oldukça memnun kalarak kullandığım Bioderma Photoderm AR SPF 50+ renkli güneş kremiyle ilgili yorumlarımı paylaşacağım. Son birkaç gündeki yağışları saymazsak yaz sıcaklarının kendini iyice gösterdiği bu dönemde güneş kremi arayışında olanlar da bu yazıda umarım faydalı şeyler bulurlar.

Açık tenli, sivilceye meyilli ve çok çabuk kızaran bir cildim var. 3 sene önce tedavim sırasında dermatoloğum yaz kış kullanmak için Bioderma Photoderm AR SPF 50+ güneş kremini kullanmamı önerdi. Kızarıklıktan şikayetçi hassas ve reaktif ciltler için uygun olan bu renkli güneş kreminin özellikleri şu şekilde;

  • Güneşe karşı toleransın azlığı sonucu oluşan reaksiyonların ve güneş kaynaklı erken yaşlanmanın önlenmesine yardımcı.
  • Kızarıklığın oluşum ve yayılma aşamalarında etkili olan Rosactive patentine sahip.
  • Açık ten rengine uyumlu doğal rengi cilt tonunu eşitleyip kızarıklıkların minimize edilmesine yardımcı.
  • Paraben içermiyor.
  • Parfüm içermiyor.
  • Komedojenik değil.
  • Fotostabil ve suya dayanıklı.

bioderma photoderm ar spf 50+ güneş kremi
bioderma-photoderm-ar-spf50-güneş-kremi-içerik

Öncelikle memnuniyetle belirtmeliyim ki bu güneş kremi bende sivilceye sebep olmadı. Açık ten rengi ciltle kolayca bütünleşiyor. Kapatıcılığı tabii ki yok ama sivilce lekesi gibi sorunları olmayan ciltlerde sağlıklı, daha hoş bir görünüm veriyor. Ben leke ve kızarıklıklarımın olmadığı zamanlarda yalnızca bu güneş kremini kullanıyordum ve verdiği hafif etkiden çok memnundum. Şimdilerde üzerine çook ince bir şekilde fondöten uyguluyorum ve fondötenin yapısını kesinlikle olumsuz bir şekilde etkilemiyor.

Yüzüme uyguladığımda hafif bir parlaklık söz konusu ama gün içinde yağlandırma yapmıyor. Koruma konusunda kesinlikle hakkını verdiğini düşünüyorum. Güneşte 5 dk kaldığımda bile tüm günü kırmızı bir yüzle geçiren biri olarak bu kremi kullandığımdan beri kızarmalarım minimumda. Güneşte yanmıyorum, çok az bile olsa kararmıyorum (zaten maalesef ben bronzlaşamıyorum, sadece kızarıyorum :(). Güneş lekesi problemi ise de hiç yaşamadım.

Güneş kremlerini gün içinde tazelemek gerektiğini söyleseler de benim buna fırsatım hiç olmuyor. Sabah sürdüğüm kremle tüm gün idare ediyorum. Açıkçası sürekli güneşin altında olduğunuz bir işiniz ya da tatil durumunuz yoksa bu şekilde uygulamanın yeterli olacağını düşünüyorum. Tabii bunlar benim görüşlerim, kendi cildinizi en iyi siz tanıyorsunuz.

Bioderma Photoderm AR SPF 50+ güneş kremi eczanelerde ve internette satılıyor, dermokozmetik sitelerde daha uygun bir fiyata bulabilirsiniz. 

Sevgiler ♥

2 yorum:

Instagram