Kitap: 100$'lık Başlangıç


Merhaba!

Nisan ayı bitmeden geçen ay okuduğum ve sevdiğim bir kitabı paylaşmanın vakti geldi! Eskiden kişisel gelişim tarzı kitaplarından hiç hoşlanmazdım ancak bu aralar bu tarz kitaplara sarmış durumdayım. 100$'lık Başlangıç da bir gün kendi işini kurmanın hayalini kuran biri olarak hevesle aldığım bir kitaptı.

Kitapta isminden de anlaşılacağı gibi çok büyük sermayeler gerektirmeyen, hatta 100$'ın altında sermayeyle başlayıp kendi işini kuran mikro girişimcilerin iş örnekleriyle birlikte yazarın verdiği teorik bilgiler yer alıyor. Yalnızca teorik bilgilerle sıkıcı olabilecek bir kitapken, yazar kendi tecrübelerinin yanında kendi işini kurmuş başarılı girişimcilerin başlangıç noktalarına ve hikayelerine de bol bol yer vererek ilgi çekici bir hal almış. Uzuun uzun planlar yapıp doğru anı beklemek yerine sahip olduğunuz yetenek ile insanların para harcamak istediği şeylerin kesişimini bulup harekete geçmeyi sık sık vurguluyor. Yeni iş fikirleri arıyorsanız ya da kafanızda fikirler var ama doğru zamanı bekliyorsanız 100$'lık Başlangıç size ilham verebilir!

Kitap paylaşımlarımı instagramda #fullinbooks etiketi altında bulabilirsiniz. Beni instagramda da (@fullinblog) takip etmeyi unutmayın!

Pazartesi günü yeni yazımda buluşmak üzere, sevgiler! ♥

5 yorum:

 1. Kişisel gelişim kitaplarına tuhaf bir şekilde benimde olumsuz önyargılarım vardı.Ta ki geçen çokk güzel bir roman okuyana denk❤️Kesinlikle bu kitabı da inceleyeceğim.İnşallah Türk kitap evinden ya da amazondan temin edebirim.Sevgiler Fullinblog😁💁🏻‍♀️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kişisel gelişim kitaplarında gerçekten iyi olanlara denk gelince çok güzel şeyler katıyor. Bu kitabın da sıkmayacağını düşünüyorum, umarım bulursun Büşra! Sevgiler ♥

   Sil
 2. ilginç bir konu pek ilgi alanım değil gerçi...

  YanıtlaSil
 3. Aynı şekilde daha önce elime bile almazken bu yıl kişisel gelişime takmış bulunuyorum. Hayatıma katkıları da çok fazla. Brian Tracy'nin'Bahane Yok' kitabını yeni bitirdim. Akıcı bir şekilde yazılmış, kendi hayatından ve görüştüğü diğer insanların başarma hikayelerinden örnekler vermesi yöntemlerini uygulama konusunda baya ikna edici.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kişisel gelişim alanında kaliteli kitapların gerçekten bana ve hayatıma iyi geldiğini düşünüyorum ben de. Bahane Yok kitabını da tavsiyeniz üzerine listeme ekledim, mutlaka okumaya çalışacağım :)

   Sil